Yılbaşı yazısı

yeni yılın ilk haftasını yeni bitirdiğimiz şu saatlerde anca fırsat yaratabildim bi yeni yıl yazısı yazmak için. aslında düşünüp 2009a ait “neler oldu?” listesi yapmak isterdim ama yorgunum. yine de 2009u şöyle bi düşündüğümde babamın yeni yılımı kutlarken söylediği sözler aklıma geliyor ilkin. güzel bi özet yaptı babam telefonda. “2009 ailemize uğurlu gelmedi. inşallah 2010 çok farklı olur” dedi. sonuna kadar haklı bir cümle bu. bundan on yıl sonra geçmişe dönüp düşündüğümde 2009 yılını kesinlikle hatırlıyor olacağım. talihsiz bir seneydi diye bahsedeceğim o anda yanımda olanlara. aksilikler, talihsizlikler, mutsuzluklar, kaybedişler…
herşeye rağmen o kadar hızlı geçti ki bu 12 ay daha birçok hatıram çok canlı zihnimde. mesela geçen yılbaşı, eski evimizde ev arkadaşımla bi başımıza terkedilişimiz, nasılsa birileri bizi planlarına dahil eder deyip plan yapmayıp sonra ortada kalışımız, bu duruma kızıp kendimizi kaybedene kadar sarhoş oluşumuz, sonra tam güzel olduğumuz anda kadim dostum gökhanın bizi çağıran telefonu, çorbacıda feci bir sonla biten gecemiz ve benim o çorbacıya bi süre uğrayamayışım. hepsi çok yakın. sonrasında geçen her ay da çok net hafızamda. çok net ve çok hızlı. belki de 1 ocakta çorbacıda kusmak iyi bişey değil. yada yeni yıla bilinçsiz girmek günah. ve 2009 bir ceza. kim bilir. bi alime danışmak lazım.
farkındayım çok karanlık olarak anlattım geçen yılı. öyle de zaten. ama bu karanlık bana farklı şeyleri görmemi sağladı. nasıl ki iyi ile kötü birbirinin var olma sebebiyse bu karanlık durum da bana beyazları armağan etti. yaşadığımız kötü durumlar algı eşiğimi o kadar düşürdü ki ufak tefek şeylere bile haddinden fazla sevindim geçen sene. daha bi farkında oldum ışığın değerinin. günleri sevdim, günlerin getirdiklerini sevdim.. tabi ki sevildim de. başlangıçlar oldu, sonlar oldu, başarılar oldu, yalanlar oldu, imkansızlıklar oldu, bahar oldu.. çok şey oldu. çok hızlı oldu…
bu sene yılbaşında bornova’da gandi’nin yeri diye bir mekandaydık. güzel bir fasıl eşliğinde mütevazi bir yılbaşı geçirdik dostlarımızla. henüz fotolar elime ulaşmadığı için yayınlayamıyorum. geçenseneki duruma düşmemek için dikkatli davrandım. günahsız ve kontörsüz bir yılbaşı oldu. hep böyle gider mi acaba?
2010 için öncelikle bir önceki yıldan daha insaflı olmasını diliyorum tabi ki. mutluluk, huzur her zaman lazım fakat ben iş istiyorum bu sene. sürekli üzerinde durmak için çırpındığım ayaklarımın güclenmesi, geleceğimi yazacağım kalemimin cesaretlenmesi için güzel bir iş istiyorum.

herşey gönlünüzce olsun…

  • http://www.mecaziyasam.com Talat

    Cok tesekkur ederim. İnsallah hepimiz icin gecerli olur bu.

  • http://elvrade.blogspot.com elvrade

    Teşekkürler, Dilerim 2010 umut ettiklerini sana verir (; .

  • http://www.mecaziyasam.com Talat

    Cok tesekkur ederim. İnsallah hepimiz icin gecerli olur bu.