Vicdan


Sinemaya gitmeyeli uzun zaman olmuştu. O kadar uzun ki en son hangi filmi sinemada izlediğimi bile hatırlamıyorum şu anda. Internet sayesinde çok şükür sinemaya gitmesek de filmsiz kalmıyoruz ama tabi ki aynı tadı vermiyor. Gerçi birkaç aydır da dandik yada izlediğim filmler geliyor hep.
Dün bu olayı aşmak için 3 arkadaş toplanıp sinemanın yolunu tuttuk. Bir kişi de yolda eklendi kafileye olduk 4. Aslında Mustafa‘yı izlemekti amacımız ama yeni gelen arkadaşımızın kafası o filmi kaldıracak durumda olmadığı için onun isteği üzerine Vicdan‘a girdik.
Film hakkında konuşmak gerekirse. Aslında oyunculuklar güzeldi. Senaryo da idare eder. Fakat O kadar aradan sonra beni tatmin edecek kadar kaliteli bir yapıt değildi. Filmde bir adamın yaptığı yanlış evlilik, daha sonra eski sevdiceğini unutamaması, onunla beraber olurken karısı tarafından yakalanması, karısının eski sevdiceğiyle arkadaş olup adama inceden bir huzursuzluk yaşatmaları falan anlatılıyor.
Dikkatimi çeken noktalar ise filmin erkek izleyiciler tarafından pek doyurucu bulunmazken, kadın seyirciler tarafından beğenilmiş olması. Film esnasında arkadaki erkeklerden gelen “hadi, hadi, yürüü…” gibi sesleri duyunca neden beğenilmediğini de az çok anlıyorum. Beklentileri karşılanmadı.
Her ne kadar esrar sahneleri-tripleri gözüme çok batmış olsa da film güzeldi. yine de hala bi itelenmişlik hissi var üstümde.


  • http://www.erdalerdogdu.com/ Erdal ERDOGDU

    arada bir böyle kaçamaklar yapmak lazım.. bende enson gecen hafta testere 5i izledim ama inan bloga yazmaya bile gerek görmedim haddinden fazla vasattı..

  • http://www.erdalerdogdu.com Erdal ERDOGDU

    arada bir böyle kaçamaklar yapmak lazım.. bende enson gecen hafta testere 5i izledim ama inan bloga yazmaya bile gerek görmedim haddinden fazla vasattı..