Son Durum


Son yazımdan sonra 20 gün geçmiş. Uzun bir zaman. Bu yazmadığım zamanlar ne kadar uzun olursa o kadar zor geliyor tekrardan yazmaya başlamak. Tembelleşme diyelim en iyisi biz buna. Nasırlaşma gibi.
Gerçi çok fazla yazacak, anlatacak bişey de yok bu aralar. Malum yan tarafa duyuru asmıştım bir hafta önce görenler biliyordur sınavlarla meşgul olduğumu. Yorucu bir haftaydı 8-14 kasım arası. Bıktım artık defalarca girdiğim aynı sınavlardan hala tatmin edici notlar alamamaktan. Henüz açıklanan not yok ama çok başarılı bi sınav dönemi değildi galiba benim açımdan. Çok fazla işlenen konu olmaması bizim için bir avantaj olabilecekken “nasılsa az konu var. bi akşam çalışsam yeter” diye düşünüp bu avantajı itinayla kendi aleyhimize çevirdik.
Cuma günü son sınavıma da girdim ardından bi gecelik eğlencenin ardından arkama bile bakmadan hemen memlekete gittim. Anneme lahana sarması yaptırdım. biraz psikolojimi iyileştirip perşembe günü yine geldim kendi evime. Her gidişimde ailemin evine daha bi korkuyorum okulun bitmesinden. Çıldırmamak imkansız o ortamda. Çok sıkıcı.
Bu arada yine telefonlarımı kaybettim. Birisini ertesi gün sınavım olmadığından dolayı sınavı olan arkadaşlarıma yaptığım yakışıksız ziyaretler esnasında onların evinde unutmuşum. 10gün geçti hala fırsat bulup alamadım. diğerini de parkta oturduğum bankın üzerinde unutmuşum. Bulan hayır sahibi güvenlik kodunu kırdırıp evi-babamı aramış. buluşup aldım geriye ertesi gün. bi de 20 ytl istemeseydi gerçekten çok büyük adammış diyecektim sözkonusu şahıs için ama diyemedim.
Sabahtan kurusun diye balkona astığım en sevdiğim kazağım rüzgar tarafından biyerlere savrulmuş. Sabah geniş kapsamlı bir araştırma başlatacağım ama çamurlar içinde görmeyi de hiç göze alamıyorum onu. Yanındaki eşohmanım da kuruması gerekirken yağmur sayesinde ilk bıraktığım gibiydi. Acilen mandal almak lazım eve.
Bu akşam “Avrupa Birliği – Türkiye Ilişkileri” üzerine bi ödev-sunum hazırlamak için biraz araştırma yaptık internette. Türkçe siteler gerçekten tam bir çöplük. Aslında internet tam bir çöplük olmuş. Aradığın şeyi bulmak gerçekten gün geçtikçe zorlaşıyor mu ne?
Garip bir yazı oldu bu ama kendimi de çok garip hissediyorum bu gece zaten. Huzursuzum nedense. Bi de yukarıdakileri düşününce üzerimde bi uğursuzluk olduğunu düşünmeye başladım şimdi. Nedir bu kadar saçmalık-aksilik yaa.