Sadece Tesadüf olmaz, olamaz.

Tavsiye: Bugüne kadar izlediğim en iyi komedi dizilerinden birisi olan “How i met your mother”ı izlemenizi şiddetle tavsiye ederim.

Galiba yabancı diziler tatile girdi. Ne prison break’in yeni bölümü çıkıyo nede How i met your mother’ın. Beklemek de can sıkıyo. Eski bölümlerine bakıyordum HIMYMın az önce. aklıma bişey geldi onu anlatacağım size. Çok tavsiye ettiler bana How i met your motherı. hatta al izle deyip elime DVDlerini de verdiler ama ben 5-6 ay erteledim nedense bunu yapmayı. Sonra yazın bi gece e2 de Celebrity Poker izliyorum neyse o kadar artiz bilgim olmadığından ordaki birçok ünlüyü tanımadım. Ama bi adamın tavırları dikkatimi çekmişti. Ertesi akşam dedim yapacak daha iyi bi işim yok, bari şu diziye başlayayım. Taktım Dvdyi. Bir de ne göreyim. Bizim pokerci abi yani Nail Patrick Harris orda. Garibime gitti bu tesadüf. Keşke bir gün önceden başlasaydım diziye bu sayede bu kadar komik bir insanın poker masasındaki tavırlarını iyice inceleme şansım olurdu diye düşünmüştüm ardından. Bir kaç gün sonra bi baktım o bölümün tekrarı.
Hayatta oluyor böyle şeyler. Hemde gayet sıklıkla. Aslında buna algıda seçicilik gibi bişey deyilip geçilebilir fakat bence ondan daha fazlası var. Hani bi tanıştığımız kişiyle ilerleyen günlerde sürekli rastlaşmak yada hakkında bişeyler duyduğunuz bi kitabın, filmin sonralarda sürekli karşınıza çıkıyor gibi gelmesi algıda seçicilik olabilir lakin bazı tesadüflere bunu demesi oldukça zor.
Arkadaşımın birisinden aşk hayatı üzerine hikayelerini, maceralarını dinliyordum bi gün. Bana öyle şeyler anlattı ki, öyle tesadüflerden bahsetti ki ağzım açık kaldı. Tanışmanın öncesinden başlayan, ilişki süresince devam eden hatta bittikten sonra bile peşlerini bırakmayan tesadüfler. Yok artık dedim bir çoğuna. Hani böyle bişey benim başıma gelse direk bir ilahi amaç ararım bu olayda. Bi mesaj verilmeye çalışıldığını düşünürüm hemen. Tabi ona böyle bişey demesem de “Siz birbiriniz için yaratılmışsınız. Duy artık bu ilahi sesi!” diye geçirdim kendi içimden.
Benim gibi düşünen başka insanlar oldugunu da biliyorum. Ilahi yönüm çok kuvvetli olmasa da bazen tesadüf denilen şeylerin bize gösterilmeye çalışılan, zorla gözümüzün içine sokulan şeyler olduğuna da deli gibi inanıyorum. Yoksa milyonlarca saniye içinde, milyonlarca mekan ve insan içinde bu tarz kesişmelerin olasılığı epey düşük olsa gerek. Matematikle aram kötüdür ama bunu da yine hissederek söyledim.
Çok konuşurken kendi laf kalabalığımız içinde bize bişeyler anlatmaya çalışan bu sesleri duymayabiliriz. O yüzden biraz sessiz olup etrafı dinlemeli bence. Elbet bi çıtırtılar gelecektir duymasını bilen kulaklara.
Son olarak, herşeyin bir amacı olduğuna inanıyorsanız şu hayatta “sadece tesadüf” diye bişeyin olmadığına da inanın.

 • ball..

  o arkadaşının biri benim yakından tanıdığım birimi yoksa?

 • ball..

  o arkadaşının biri benim yakından tanıdığım birimi yoksa?

 • http://www.mecaziyasam.com/ silentrebel

  yes.

 • http://www.mecaziyasam.com silentrebel

  yes.