Plugoo – sitenizle msniniz arasındaki köprü

PlugoSiteme, direk benim msn adresime mesaj atmak isteyen kişiler için bi mesaj aygıtı yerleştirdim. Pek gerekli, çok büyük bir önemi ve amacı olan bir şey değil kendisi ama kullanışlı olmasından dolayı size de tavsiye ederim bunu. Kendisini benim yan menümdeki mesaj aygıtı yazısına tıklayarak test edebilirsiniz.
Eğer siz de sitenize böyle bir mesaj kutusu eklemek istiyorsanız önce plugoo’nun sitesine girerek hangi messengerı kullandığınızı seçiyorsunuz (googletalk, msn, yahoo, icq, aim, jabber) gibi hemen hemen bütün IM programlarını destekliyor site. Daha sonra Messenger adresimizi giriyoruz şifremizi belirliyor ve kullanım şartlarını kabul ederek kaydımızı tamamlıyoruz. sonra açılan sayfadan çevrimdışıyken ve çevrimiçiyken mesaj aletimizin üzerinde yazmasını istediğimiz yazıları düzenliyoruz. Ve kodumuzu alıp sitemizde mesaj kutusunun görünmesini istediğimiz yere yapıştırıyoruz.
Fakat eğer mesaj aletinizin benim sitemde olduğu gibi pop-up olarak açılmasını istiyorsanız önce plugoonun sitesinden aldığınız kodu bir php dosyası oluşturup içine yapıştırıyor ve bu dosyaya link vererek kurulumu tamamlıyoruz. Fakat bu pop-up ın çalışması için buradaki kodları temamızdaki sözkonusu bölümlere yerleştirmeniz gerekiyor. güle güle kullanın.