Pardus 2007.1 Felis chaus sunucularda yerini aldı

felis_laptop.pngPardus 2007′nin yayımlandığı 18 Aralık 2006′dan bugüne tüm güncellemelerini içeren ara sürümü Pardus 2007.1 Felis chaus sunucularda yerini aldı.

KDE masaüstü ortamının 3.5.6 sürümü başta olmak üzere 300′e yakın uygulamanın en güncel sürümleri Pardus 2007.1 Felis chaus’la kullanıcılara sunuluyor. Ağ Yöneticisi, PiSi gibi Pardus araçlarında yapılan iyileştirme ve yenilikler de cabası. Pardus kullanmak artık daha da keyifli.

Anadolu’nun nesli tehlike altında olan son büyük kedilerinden Felis chaus (sazlık kedisi), bazen “bataklık kedisi” olarak da tanımlanır. Türkiye’de ağırlıklı olarak Antalya, Mersin, Ceyhan Havzası ve Trakya’nın sazlık dere boylarında yaşar. Son olarak DoğaBel fotoğrafçılarından Soner Bekir tarafından Adana Yumurtalık’ta görüntülenen Felis chaus, petrokimya endüstrisi ve çarpık yapılaşma yüzünden bu son doğal yaşam ortamını da kaybetme riskiyle karşı karşıya.

Pardus 2007.1 Felis chaus ve Felis chaus‘la ilgili daha çok bilgi için sürüm notlarına ve Pardus gezegenine bakabilirsiniz…

İndirmek için buraya tıklayın.

Not: pardus’un resmi sitesindeki duyurudan alıntıdır.