mecaziyasam v4 | kurgusal blog

mczysmv3
şimdiye kadar her sene ağustos ayında temamızı değiştirmiştik. yeni yaşımızda yeni tema ile çıkmıştık karşınıza. ama bu sene malesef birçok şeyi ihmal ettiğim gibi blogumu da ihmal ettim. ve yeni bir tema hazırlayamadım. aslında bunun için zamanım da yoktu. eski yazılarımda bahsettiğim gibi ağustos ayı yaz okulunu başarılı bir şekilde atlatıp mezun olmaya gayret göstermekle geçti.
ama güzel bir tema bulup düzenlemekle ilgili gayret göstermediğimi, elimden geleni yapmadıgımı da kabul ediyorum. çünkü bu tema içime siniyordu benim. fakat kullandığım eklentileri her gün azaltmama rağmen ‘ana sayfanın yavaş yüklendiği’ ile ilgili aldığım eleştiriler hiç bitmedi. üstelik temanın janjanlı olması için yaptıgım bir iki şeyin de birçok kişi tarafından farkedilmediğini gördüm. bunlardan birisi üzerine basıp sürükleyerek hareket ettirebildiğiniz balık, diğeri ise f1 tuşuna basınca yan tarafta açılan ve mybloglog, bloxoo, whoisamongus, ve feedburner counter gibi ıvır zıvırı içeren bir bölümdü.
tüm bunları göz önünde bulundurarak bu sefer daha sade bir tema hazırlamaya özen gösterdim. zaten temmuz ayına kadar kpss ile uğraşacağımı göz önünde bulundurursak çok fazla içerik ekleme fırsatım olmayacaktır. bari var olanları okurken problem yaşamayın diye böyle bir temayı uygun gördüm. tabi eski hosting şirketindeyken her ayın son beş günü bandwidthimin doldugunu da düşünüp görselleri minimuma indirdim. umarım beğenirsiniz.