Aklınızla kalbinizin kesiştiği yere sahip çıkın !

konserKonser 2Konser 3

Şimdiye kadar 1Nisanlarda şakalandığım zamanlarda bunlara pek sevinemedim. Çünkü benim aklıma eşşek şakaları geliyor 1Nisan denince. Ama şakanın asıl işlevinin şaşırtmak ve eğlendirmek olduğunu düşündüğüm için rahatsız eden şakaları pek sevmiyorum. fakat dün o kadar güzel bir gün geçirdim ki. bunun sadece bir şaka olabileceğini düşünüyor bu güzelliği böyle düşünerek açıklayabiliyorum. Liseden tanıdığım arkadaşlarımdan (ama dost olan arkadaşlarımdan) birisiyle beraberdim. Güzel bir günü paylaştık onunla. Beraber Murat Çelik konserine gittik. Bir Düş Sokağı sever olarak daha önce Murat Yılmazyıldırım’ın konserine gitme şansım olmuştu. Ve dünkü konseden sonra aslında çok farklı kişikmiş gibi görünen bu ikilinin nasıl beraber bir grup kurdularını anladım. Aslında özünde birbirine çok benzeyen kişilermiş bunlar. Çünkü müziği öylesine yaşayarak yapıyorlar ki suratlarından tavırlarından bırçok ayrıntı birbirlerini andırıyor. Herşey çok güzeldi. Tabi en güzeli dostumla yaptığım içinde geçmişe açılan kapılar bulunduran muhabbetlerdi. ve açılan kapılar hüzün dolu anılarla karşılaştırsa bile bizi bir dostun sıcak gülümsemesi ile buradan hemencicik kurtulabilmekti. Hüzünlendim Murat Çelik dinlerken. Gözlerim nemlendi ama bu karamsar bir şey değildi. Mutu bir hüzün. Garip bir şey. Fakat Murat abi “Itirazım Var” parçasını okumayarak beni biraz elleri bomboş kalmış bir çocuk gibi yaptı. Ama bu terapi derdime deva oldu sanki.

* * *

Zaman içinde boğazına yediği yada içtiği birşey takılıp bundan dolayı ölen insanlar olmuştur.
Hatta sevgilisinin yanında, kollarında mutluluktan ölen de olmuştur.
Belki bir şüprize şaşırıp şaşkınlıktan-heyecandan ölen de…
Ama boğazına söyleyemediği sözler, ifade edemediği mutluluğu, ya da mahcupluğu takılıp ölen ilk kişi olabilirdim tarih sayfasında. Abartıyorum yine :D

* * *

Hayat, bir gün önce mutlu ve başın dik yürüdüğün yollarda bir sonraki gün tek başına ve hüzünlü yürüdüğünü fark ettiğin anda Aldırma gönül şarkısını söyleyip aldırmaya devam ettiğini fark etmene şaşırmamak olmaya başlayınca acaba insanlar ne yaparak bu düşünceden kurtulabilirler?

Konser 4Konser 5Konser 6