kalbimi al ama gururuma dokunma

dalgin.jpgveda anları zor olur. hele ilişki daha yeni başlamış ve herkes payına düşen hüzünleri, kalpte sızıları aldıktan sonra ama hayalimizdeki kostümlere sevdiceğimiz asla sığmadığında. hep bi tarafta eksiklik öbür tarafta şaşkınlık olduğu anlarda. bi taraf kararını vermiş ve kararlıdır ayrılmakta öbür tafar ise son çırpınışlarını yapar birşeyleri değiştirebileceği umuduyla. dışarıdan bakıldığında spontane gelişen bu olayda oyuncular doğaçlama yeteneklerini sergiler gibi görünürler ama roller hiç değişmez. birisi sürekli konuşur, öbürü dinler gibi yapar. sessiz dinleyici bi ara konuşanın nefeslenmek için sustuğu boşluğu yakalar ve tek bir cümleyle herşeyi bitirir. ezer geçer yanındakini. bu bir veda anıdır… benim yaşadığım ve eminim sizin de defalarca yaşadığınızı düşündüğüm bir an.
anlaşılmıştır; aşk bitmiş, sevgi renk değiştirmiştir. hele aradan geçen üç ay öyle bir sarmıştır ki açılan yaraları artık hiçkimse cesaret edemez aynı olayları yaşamaya ve aynı durumlara katlanmaya. bu altyapıdan sonra verilmiş sözleri tutmanın delikanlılığın önemli şartlarından birisi olduğunu düşünen bir bünyeyle yola çıkarak eski dostlarımızla, cankuşlarımızıla tatlı yedik – tatlı konuştuk geçen gece.
daha doğrusu ben tatlı sustum, sen tatsız konuştun sadece onlar yukarıdaki gibi davrandı. sana karşı zaafım olduğunu varsayarak gözümde ufak bir hayal kırıklığı bulmak ümidiyle hertürlü konuşmayı gerçekleştirdin. senden beni sevmeni değil sadece az da olsa saygı duymanı beklerdim ben. ve o gün susarken – sıkılırken – boğulurken aynı zamanda da düşündüm ben. dalgınlığımı sormadın ama bu yüzdendi. kaybettiğini düşündüğün bir insandan daha ne almak için çabalarsın ki? belki sana arkadaşlığımı verebilirim diyecektim ama son çektiğin mesajla bundan sonra onu da boşuna arama. Umuttan bahsetmişsin. sana karşı hala canlı duran bir umuttan… gururunu incitebilirdim, kişiliğine dokunabilirdim, kalbini ezebilirdim bütün bunları umut olarak düşünürsen evet sana karşı yapabileceğim pek çok şey vardı. ve seni üzmeye de ümidim vardı fakat tek kelimeyle sadece gerçeği söylüyorum. Bu kadar basit olmamalıydın küçüğüm yeşil&mavi

  • YANLIZLIK SAVAŞCISI

    FEVKALEDENİN FEVKİNDE OLMUŞ BE CM.

  • YANLIZLIK SAVAŞCISI

    FEVKALEDENİN FEVKİNDE OLMUŞ BE CM.