Izlediklerim hakkında yorumlarım

Geçen hafta içinde Romantik, 300 Spartalı ve 23 Numarayı izledim.
Filmeler hakkında yorumda bulunmam, eleştiri yapmam gerekirse Romantiği pek beğenmedim. Çünkü Teoman’ın ve Yasemin’in oyunculukları hiç de iyi değildi. Senaryo güzel olmuş ama onun da sonunu beğenmedim(teomanın ölüm şekli). Ve sanırım 7 yıl önce çekilen ve oluşan krizlerden dolayı vizyona girmesi ertelenen bu film “son zamanlarda türk sinemasının atağa çıkmış olması”ndan gaz alarak sonunda vizyona girebilmiş. Herşeye rağmen senaryonun ve okan’ın hatrına güzel bir not veriyorum filme. Hem yasemin güzel konuşamıyor olabilir ama kaç yıldan beri konuşmamış bir insandan da bülbül gibi şakımasını bekleyemeyiz ki..
300 Spartalı dan bahsetmek gerekirse: film senaryo, oyunculuk, gerçeği olduğu gibi yansıtma konularında eleştirilebilir ama filmde yaratılan ortam ve efektler güzel olmuş. Rpg kahramanları gibiydi ortada dolaşan insanlar. Ama bence sonuç olarak kötü bir filmdi. Duyduğuma göre bu filmin eski bir çekimi daha varmış. Ve izleyen bir arkadaşım bu ısıtılıp tekrar önümüze konulan halinin eski çekiminden daha kötü olduğunu söylüyor.
23 Numara ise süperdi, kusursuz bir film olmuş. çok beğendim. herşeyiyle çok güzeldi. Jim Carrey benim komedilere yakıştırdığım bir aktör olmasına rağmen bu filmde hiç gözüme batmadı. Film hakkında ipucu vermek istemiyorum ama mutlaka izlenmeli bence.