bugün üç litre oldu!

18.jpg
Bütün herkesin hatta ölülerin bile bir gün de olsa hatırlanıp – anılmaya ihtiyacı vardır. bugün sen ve seni kaybedişim anısına yastayım.

..şimdi eşim dostum beni hastayım sanıyor
yastayım hiç kimse bilmiyor…

Bugün yan menüde de gördüğünüz gibi moralim -7
hata daha kötü ama gerçek durumumu ifade etmek imkansız şu anda.
günlerden beri bugün buraya yazacağım şeyleri düşünüyorum. ama herhangi bir yaratıcı fikir bulamadım. geçen yıl space ime tuzlu kahveyi eklemiştim 18 ocak ta. bugünse sadece bir-iki satır içimden geçenleri yazmakla yetineceğim. Hepimiz için hayatında önemli günler vardır. kimisini gülümseyerek hatırlarız, kimisini de içimiz acıyarak. 18 ocak da benim için böyle günlerden birisi. Kendi düşülkemde yarattığım herşeyin domino taşı gibi yıkıldığı ve aradan çok zaman geçmesine rağmen hala unutmadığım bir gün bu. Her yıl bu günde sanki sonunu bildiğim ama izlemekten çok hoşlandığım bir filmin karelerine bakarken buluyorum kendimi. Milad da denilebilecek ve Ben im Ben olmaktan uzaklaşmaya başladığı anlardan birisi. Daha uzak olmanın ölümle eş değer olduğunu, ve görünürde herşey aynıyken yalnız zamanlardaki o herşeyden kuvvetli bağımızın sanki hiç varolmamışa dönüşüşünü hayretle kabullenmek zorunda kaldığım gündür bu. Ben bittim şimdi sıra sende demekle hiç bir şeyin bitmeyeceğini öğrendiğim gün bu. Ne özlem bitiyor, ne sevgi, ne de aşk. tek tesellisi gözden ırak olanın gönülden de ırak olması oluyor insanın. İçmek ve dağıtmak istiyorum bugün ama yarın bütçe sınavım var. geçen yıl bütün eşim dostumla beraber efkarlandığım bu günde bu yıl odamda tek başımayım. içimden o yüzden hiçbirşey gelmiyor. uyumaktan başka. uyku en güzel kaçış oluyor bazen insana.
ve son olarak şunu söylemek istiyorum :
insan sarhoşken bazen yılları, mesafeleri, ne bileyim sıcaklığı falan hep litreyle ifade edebiliyo. buna tam olarak bir yıl önce arkadaşım ugur pıtt’ın doğum gününü kutlarken karar verdim. ve üç litre oldu bugün. ama hala dolmadım, hala taşmadım. öyleyse sonuna kadar devam.
18.jpg

 • ugur

  3litre oldu belki ama bu arada benim d.günümü de unuttun yazdım bi kenara yani

 • ugur

  3litre oldu belki ama bu arada benim d.günümü de unuttun yazdım bi kenara yani

 • silentrebel

  unutmadım tabi ki. unutmayacağımı sen de biliyorsun. sadece kutlamadım. kontorum yoktu arkadaşım. -ve sen bunuda biliyorsun-

 • silentrebel

  unutmadım tabi ki. unutmayacağımı sen de biliyorsun. sadece kutlamadım. kontorum yoktu arkadaşım. -ve sen bunuda biliyorsun-