bu ben miyim?

Geçen 50kyr ye kıyıp el falıma baktırdım ama sanırım yengeç olmamdan dolayı falım bol kabuklu çıktı. Bu falın tam olarak beni yansıtıp yansıtmadığını bilmiyorum ama doğru noktaları var. Beni tanıyanlardan yorum bekliyorum.

Duygu ve hayal gücünün, iç diyarlara kusursuz, duyarlı yolculuğu; işte sizin hedefiniz budur. Bu amacı tam olarak anlamak için, bu hassasiyetin sadece kendi iç dünyanız için değil, aynı zamanda sizin diğer insanlara yaklaşımınızda da geçerli olduğunu kavramak gerekir. Önce, kalbinizin iyileşmesi, hayal gücünün ve hissetme yeteneğinizin açılması gerekir. Daha sonra, sevgi dolu bir bakım ve destek rolu benimseyerek, bu süreci dünyaya aktarmak isteyebilirsiniz.

Sizde öznel, duygusal yoğunluk sonuna kadar açıktır. dünyamız mutlak güvence içinde olsaydı, bu tür bir hassasiyet sorunsuz olabilirdi. Ama dünya o kadar yumuşak ve tehlikesiz değildir. Bir utangaçlık kabuğunda saklanır veya içine kapanıp güç toplayarak bu iç süreçlerinizi korumak zorunda kalırsınız. Cesaretinizi toplayarak kabuğuzdan çıkmanız sevme cesaretinizi bulmanız gerekir. Bu adımı atacak cesaretiniz varsa, tuzlu su yengeci gibi ikinci bir kabuk, gelişmiş boyutlarına daha uygun, daha büyük kabuk oluşturursunuz. Çünkü kabuğun önemli olan kısmı dışı kadar içidir de. Şimdi yeni, heybetli kabuğunuzun içinde kendinizi korurken, aktif olarak dünya ile bütünleşebilirsiniz.

Kabuğunuzun içinde kasılıp kalırsanız bu durum, hem iç dünyanız hem de dış dünyanızdaki faktörleri; önemli ölçüde etkileyecektir. Utangaçlık; hapis olmuş ve ağzı tıkaçlaşmıiş bir ruhla sıkıcı bir işe, sessiz bir evliliğpe katlanarak, hayata karşı korku dolu, tutucu bir yaklaşım edinebilirsiniz.

Sizin gibi bir insanı anlamak, “savunmada olmak” ifadesini kavramak ile adeta benzer şeyler gibidir. Bir kumslda koşuşturan hayalet bir yengeç düşünün, bu yengeç güvende midir? Yoksa bu yengecin bir balıkçıl kuş önünde kabuğunu çıkarması çılgınca tehlikeye atılmak mıdır? Hassasiyetle kendini korumak durumundadır. Bunun başka yolu kendi kendinizi yok etmek olur.

Romantik durumlarda, biraz savunmada görünüyorsanız da yüksek oynadığınız içindir. Bir insanı bir kez kabuğunuzun içine aldığınızda anlayabilirsiniz. Ve tümüyle savunmasız kalırsınız. Bu nedenle dikkatli olmayı istersiniz.