bi an, iki can


hayatı imkansız yapıyoruz. her şeyi çekilmez hale getirmek, bişiyleri zorlaştırmak için o kadar çabalıyoruz ki. hastamıyız hepimiz? zorumuz ne bizim? hayata karşı bu kadar olumsuz olmanın ne kadar tehlikeli sonuçlar doğurabileceğini neden hiç göz önünde bulundurmayız?
aslında her şey çok kolay, çok basit ve kusursuz. kusurlu olan şey insan. kendisini kontrol etmekten haberi olmayan insan.
zor olan ise “beklemek”..
yeterince bekleyince, vadesi gelince o kadar kolay ki herşey. bir yaprağın daldan süzülüşü kadar kolay hem de.. sen de farketmişsindir sonbaharın bir haftada bütün yaprakları nasıl ayağımıza serdiğini. hele ki iç anadolu civarlarında bi sonbaharsa bu. tam da izmir başka mevsimleri yaşarken..
ve bi gülümsemeyle gelen mutluluk, kuş cıvıltıları gibi sesler, her şeye rağmen iyi hissetmek, gördüğüne şaşırmak, bildiğine şaşırmak, duyguduna şaşırmak, hayalle gerçeğin bu kadar benzer olmasına, hayalin bu denli gerçek olmasına şaşırmak, şaşırmayı unutup kahvelerin içinde boğulmak, boğulduğun için zannedip aslında mutluluktan nefes alamamak, kelimeleri kaybetmek, cümleleri yanlış park etmek, zamanı unutarak küstürmek, yağmurla ıslanmamak, rüzgara değmemek, sofra bezi kolleksiyonu yapmaya meyil etmek, bu kadar çok sigaradan nefret etmek, geri geri giden adımlarla ilerlemek, razı oldugundan daha fazlasını almak, mutlu olmak, mutlu olmak… en güzel yemek, en güzel çay, en güzel sohbet, uykusuzluk ne kadar güzel, ankara havasının üzerine türk sanat müziğiyle cila yapmanın kafasını anlatamam, dizlerimde eklem sıvılarının azalmış olmasından çok korkuyorum, içinde bulundugum rüyaların bitmesinden ise her şeyden çok. hayallerimi çalmayın benden. başımı sola eğip düşüneceğim en güzelliklere dokunmayın sakınn. mevsim ılıman olsun ki limonların çiçekleri hep açsın bi zarar gelmesin, nöbet bekleyen mehmetler çok üşümesin. eğlenmek angry bird oynamak kadar kolay olsun, eldivenlerin üzerinde çöreklerdeki hindistan cevizi parçacıkları gibi beyazlıklar olsun, alışveriş yapmak bu kadar keyifli, siyah beyazın kontrastı hiç eskimeyen sözler gibi ölümsüz olsun.

çok mutlu olduk başımıza bi iş gelmesin sakın.