ahir zaman çıktı!

bu bayramda en iyi hediyeyi gene ben verdim kendime.
sanırım 19u gecesi keynete gittim biraz surf için.
genelde takıldığım sitelerin adreslerini herzamanki rutin sırayla explorer ekranına yazdım.
bu arada kekilli geldi aklıma. blogumun arama sonuçlarına bakarken “len ne çok bekleyen var adamı. hadi çıkar artık şu albumu falan” dedim kendi kendime.
sonra depar.be ye girdim. bir de baktım ne göreyim. son açılan konularda benim adam. acaba tek parça mı diye tereddüt ettim ama giriş yapıp kontrol ettiğimde full album olduğunu gördüm.
ne güzel artık sabahki işim belli olmuştu ilk iş olarak onun albumunu alacaktım. ama indireyim de dinleyeyim bi dedim önce. çünkü sabaha daha saatler vardı.
hem o albumu bulamama riskim de vardı. neyse download yazan tuşa bastım fakat o sırada cafede başka birisi bir dosya indiriyordu bu yüzden ben hiçbirşey çekemiyordum rapidden.
yaklaşık bir 15dakk. sonra cafede çalan müzik değiştiğinde (kekilli çalmaya başladığında) anladım ki o sırada inen dosya Ahir Zaman albumuydü.
orda paylaşımdan alıp biraz dinledikten sonra evin yolunu tuttum.
ve sabahki yapmayı düşündüğüm eylem planımdan vazgeçtim. bu cd yi daha önce aydilge’yi sipariş edip alamadığım esen abi(musicbox) den almaya karar verdim.
(bu arada aydilgeyi alamama sebebim tam olarak benden kaynaklanmıyor çünkü ben almak için gittiğimde dükkanda cdyi bulmadık) ve memlekete gelir gelmez de planladığım gibi kekilli cdmi esen abiden aldım.
kapağını çekip buraya koymak isterdim ama malesef usb bağlantı kablomda bir sorun var. bunun yerine şarkıların isimlerini yazayım ödeşelim.
NOT: albümü iki kez baştan sona dinledim. ama nedense beklerken heyecanlandığım kadar heyecanlanmadım dinlerken. bunu albumun kötü olmasına bağlamıyorum.
sanırım biraz geciken bu album bekleme sürecinde benim gözümde büyüdü. yani eski albumleri gibi vitrinde görseydim direk muhtemelen böyle olmazdı.
sen bana bakma hiç durmadan devam et.

1. Sana Gül Dedim
Söz: Fatmagül Akyürek
Müzik: Murat Kekilli

2. Ahir Zaman
Söz: Fatmagül Akyürek
Müzik: Murat Kekilli

3. Kahrında Hoş Lütfunda Hoş
Söz: Anonim
Müzik: Murat Kekilli

4. Hayatmı Bu
Söz: Ülkü Aker
Müzik: Anonim
Taxım Edition Türkiye

5. Sam Amcalar
Söz: Mustafa Kaya
Müzik: Murat Kekilli

6. Cümbür Cemaat
Söz/Müzik: Özer Şenay

7. Döveceksin Dizlerini
Söz: Ömer Kaplan (kaplan kozanoğlu)
Müzik: Murat Kekilli

8. Bir Masal Rüzgarı
Söz/Müzik: Mehmet Zor (tibet klikyalı)
Şiir: Halil Aydemir (halil can aydemir)

9. Yeşil Başlı Gövel Ördek
Söz: Anonim
Müzik: Kazım Birlik

10. Ayrılık Ayı
Söz: Mustafa Kaya
Müzik: Murat Kekilli

yapım: boğaziçi müzik
yapımcı:ozan oskay